VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 120 g změklého másla, 240 g moučkového cukru, 4 žloutky, 100 g strouhané hořké čokolády, 360 g polohrubé mouky, půl balíčku prášku do pečiva, asi 150 ml vlažného mléka, 50 ml rumu, 4 bílky, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru.

Ostatní: Změklé máslo na vymazání formy, strouhaný kokos nebo ořechy na vysypání a moučkový cukr na posypání upečeného beránka.

Postup:

Obě části formy dobře vymažeme změklým máslem, vysypeme kokosem nebo ořechy a uložíme do chladničky. Prosátou mouku smícháme s práškem do pečiva.

Změklé máslo třeme s moučkovým cukrem do pěny, postupně přidáváme žloutky a důkladně vymícháme. Z bílků a špetky soli ušleháme pevný sníh a zašleháme do něj vanilkový cukr. Do máslové hmoty pak po částech vmícháme sypkou směs, mléko s rumem a sníh z bílků. Hmotou naplníme přední díl formy na beránka, přiklopíme zadní díl formy a vložíme těsto do trouby vyhřáté na 160°C. Beránka pečeme po dobu 60-70 minut. Po této době odklopíme zadní díl formy, beránka necháme asi 10 minut stát v předním dílu, načež jej vyklopíme a postavíme na kuchyňskou mřížku. Po vychladnutí beránka přendáme na podnos a pocukrujeme.