VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

 

Rozpočet:

Rozvar: 3 lžíce rumu, 3 lžíce vody, 250 g třtinového cukru.

Těsto: 6 bílků, špetka soli, rozvar, 6 žloutků, 200 g polohrubé mouky, 100 g strouhaných vlašských ořechů, 1 balíček prášku do pečiva, 1 vrchovatá lžička citrónové kůry, 125 g rozpuštěného másla.

Ostatní: Tuk na vymazání a strouhanka na vysypání formy, 200 g rozpuštěné bílé čokolády na potření, 500 g surového marcipánu, 2 rozinky na očka a širší červená látková stuha.

Postup:

Oba díly formy na beránka vymažeme tukem, vysypeme strouhankou a uložíme do chladničky.

Připravíme si rozvar. Do hrnku dáme rum, vodu a cukr a směs zahříváme, dokud se cukr nerozpustí.

Mouku smícháme s ořechy a práškem do pečiva.

Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, do kterého slabým pramínkem přiléváme a zašleháváme horký cukerný rozvar. Potom zašleháme po jednom 6 žloutků. Do vaječné pěny pak přidáváme střídavě po částech prosátou sypkou směs a rozpuštěné zchladlé máslo. Těsto vlijeme do formy na beránka, přiklopíme druhým dílem formy a dáme péci do trouby vyhřáté na 160°C. Pečeme po dobu 60 minut a po této době zkusíme špejlí, jestli je těsto dobře propečené. Upečeného beránka necháme chvíli stát ve formě, pak jej přendáme na kuchyňskou mřížku a necháme zchladnout. Beránka uložíme asi na hodinu do lednice a mezitím si rozpustíme čokoládu a nahrubo nastrouháme marcipán. Kousek marcipánu dáme stranou na rohy. Vychlazeného beránka potřeme čokoládou (vynecháme přední část hlavy a krku) a posypeme strouhaným marcipánem. Vytvarujeme rohy a přilepíme je čokoládou. Na místo očí vlepíme rozinky. Nakonec beránkovi uvážeme pod krk červenou mašli.