VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 300 g polohrubé mouky, 100 g moučkového cukru, 100 g strouhaných vlašských ořechů, 1 balíček vanilkového cukru, 3 žloutky, půl lžičky mleté skořice, 1 lžička citrónové kůry, 250 g netučného tvarohu, sůl, 100 g Hery, 1 balíček prášku do pečiva, 3 lžíce rumu.

Ostatní: Mouka na vál, rozšlehané vejce na potření, půlky vlašských ořechů na ozdobení a moučkový cukr na posypání upečeného mazance.

 

Tvarohový mazanec s ořechy

Postup:

Na vál prosejeme mouku, s práškem do pečiva a moučkovým cukrem. Přisypeme ořechy se skořicí, uprostřed uděláme důlek, vložíme do něj žloutky a přidáme rum, vanilkový cukr, sůl a citrónovou kůru. Okolo důlku rozložíme plátky Hery a tvarohu. Všechny suroviny zpracujeme nejprve nožem a potom rukama na měkké vláčné těsto. Z těsta utvoříme na pomoučněném válu bochánek, který mírně zploštíme. Bochánek přendáme na plech vyložený papírem na pečení a po obvodu jej několikrát nařízneme nožem. Celý povrch bochánku dvakrát potřeme rozšlehaným vejcem, ozdobíme půlkami ořechů a plech vložíme do trouby vyhřáté na 150°C. Pečeme po dobu asi 50 minut. Před vytažením z trouby zkusíme špejlí, zda je mazanec dobře propečený. Pokud zůstane špejle suchá, plech vyndáme a horký mazanec posypeme moučkovým cukrem.

 

Tvarohový mazanec s ořechy

Tvarohový mazanec s ořechy

Tvarohový mazanec s ořechy

Poznámka:

Mazanec se trochu rozjel a popraskal, ale byl docela dobrý.