VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

4 žloutky, 100 g krupicového cukru, 50 g polohrubé mouky, 50 g strouhaných lískových oříšků, 30 g solamylu, špetka soli, 4 bílky, špetka prášku do pečiva.

Čokoládový krém: 150 g másla, 50 g moučkového cukru, 200 g koupeného čokoládového krému Stilla, podle chuti rum.

Čokoládová poleva (100 g čokolády na vaření a lžíce 100% tuku) na potření, asi 50 g strouhaných lískových oříšků na obalení, 2 lžíce čokoládového krému, 1 lžíce vanilkového krému (zbytek) a několik sušených třešní na ozdobení.

 

Oříšková roláda s čokoládou

Postup:

Na krém ušleháme změklé máslo a moučkový cukr do pěny, po částech zašleháme změklý čokoládový krém a nakonec vmícháme rum podle chuti. Asi 2 lžíce krému odložíme stranou na ozdobení.

Žloutky umícháme s krupicovým cukrem do pěny. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a spolu s moukou, solamylem, oříšky a práškem do pečiva zamícháme do žloutkového krému. Těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a při 180°C pečeme asi 8 minut. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Po zchladnutí potřeme plát čokoládovým krémem, svineme roládu, zatočíme ji do alobalu a uložíme asi na dvě hodiny do chladničky. Po vychlazení odstraníme z rolády alobal, celý povrch potřeme čokoládovou polevou a boky potáhneme strouhanými lískovými oříšky. Po ztuhnutí polevy roládu dozdobíme krémem a na kousky nakrájenými třešněmi.