VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

5 žloutků, 100 g krupicového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 50 g polohrubé mouky, 50 g strouhaných vlašských ořechů, špetka soli, 5 bílků, citrónová kůra. Rybízová marmeláda, ořechový krém, čokoládová poleva a čokoládová rýže na ozdobení.

Ořechový krém: nastavovaný máslový krém z poloviny dávky, 150 g strouhaných vlašských ořechů, lžíce kakaa, 2 lžíce rumu.

 

Ořechová roláda s čokoládou

Postup:

Na krém ušleháme máslo a moučkový cukr do pěny a po částech zašleháme uvařenou zchladlou kaši. Přimícháme ořechy a kakao a nakonec přidáme rum.

Žloutky umícháme s krupicovým a vanilkovým cukrem do pěny. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a spolu s moukou, ořechy a citrónovou kůrou zamícháme do žloutkového krému. Těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a při 160°C pečeme asi 15 minut. Horký piškot i s papírem svineme a necháme vychladnout. Po zchladnutí rozvineme, potřeme slabou vrstvou marmelády a krémem. Stočíme roládu a uložíme ji do chladničky. Po ztuhnutí přelijeme povrch rolády rozpuštěnou čokoládou a posypeme čokoládovou rýží. Necháme důkladně ztuhnout a nahřátým nožem nakrájíme roládu na silnější šikmé plátky.