VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

4 žloutky, 100 g tmavého třtinového cukru, 2 lžíce horké vody, 50 g polohrubé mouky, 50 g solamylu, špetka prášku do pečiva, špetka soli, 4 bílky.

Čokoládový krém: 150 g změklého másla, 150 g změklé hořké čokolády, 50 g moučkového cukru, 3 lžíce rumu.

Olejový sprej na postříkání pečícího papíru, rum na postříkání piškotu, čokoládové ruličky a čokoládová rýže na ozdobení.

 

Čokoládová roláda s rumem

Postup:

Na krém ušleháme máslo a moučkový cukr do pěny, po částech zašleháme změklou čokoládu a nakonec vmícháme rum. Asi třetinu krému dáme stranou na potření stočené rolády. Plech vyložíme papírem na pečení a postříkáme slabou vrstvou oleje ve spreji.

Žloutky s horkou vodou a třtinovým cukrem vyšleháme do husté světlé pěny. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a spolu s moukou, solamylem a práškem do pečiva prosejeme a zamícháme do žloutkového krému. Těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a při teplotě 180°C upečeme. Doba pečení asi 8 minut. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Po zchladnutí postříkáme plát rumem a potřeme dvěma třetinami čokoládového krému. Po délce stočíme roládu, zabalíme ji do alobalu a uložíme do chladničky. Jakmile krém uvnitř rolády ztuhne, potřeme zbytkem krému ještě celý povrch a roládu ozdobíme.