VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 6 vajec, špetka soli, 6 vrchovatých lžic krupicového cukru, 5 mírně navršených lžic hladké mouky, 1 vrchovatá lžíce kakaa, 1 lžička instantní kávy, 3 lžíce oleje.

Krém: 75 g změklého másla, 1 rovná lžíce moučkového cukru, 150 g koupeného čokoládového krému s kávovou příchutí, podle chuti kávový likér.

Ostatní: 100 g rozpuštěné hořké čokolády se dvěma lžícemi zakysané smetany, kakao na poprášení.

Postup:

Mouku smícháme s kávou a kakaem a prosejeme. Celá vejce ušleháme se špetkou soli a krupicovým cukrem do husté světlé pěny. Do vaječné pěny pak po částech opatrně vmícháme sypkou směs a olej. Těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a při 180°C pečeme po dobu 10-12 minut. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Mezitím připravíme krém. Změklé máslo vyšleháme s moučkovým cukrem do pěny a po částech zašleháme koupený čokoládový krém a likér. Na zchladlý piškotový plát rovnoměrně rozetřeme slabší vrstvu kávového krému. Piškot podélně svineme, pevně zatočíme do alobalu a uložíme přes noc do chladničky. Druhý den rozpustíme nad párou hořkou čokoládu, odstavíme a vmícháme zakysanou smetanu. Roládu vyjmeme z alobalu, povrch potřeme polevou a poprášíme kakaem. Po opětovném vychlazení roládu nakrájíme na silnější plátky.