VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 5 vajec, 5 vrchovatých lžic krupicového cukru, špetka soli, 5 vrchovatých lžic najemno strouhaných vlašských ořechů, 2 rovné lžíce hladké mouky, špetka prášku do pečiva, 5 lžic oleje.

Krém: Nastavovaný máslový krém – viz Roláda s opraženým kokosem.

3 vrchovaté lžíce nastavovaného máslového krému, 3 vrchovaté lžíce najemno strouhaných vlašských ořechů, 1 balíček vanilkového cukru a podle chuti rum.

Poleva: 100 g hořké čokolády, lžička másla a 100 ml 31%ní smetany ke šlehání.

Ostatní: Olej ve spreji na plech, nahrubo drcené vlašské ořechy na obalení rolády a 2-3 lžíce koupených čokoládových plátků na ozdobení.

Postup:

Plech vyložíme papírem na pečení a postříkáme olejem ve spreji. Strouhané ořechy smícháme s prosátou  moukou a práškem do pečiva.

Celá vejce šleháme ručním elektrickým šlehačem po dobu 10-15 minut s krupicovým cukrem a solí do husté světlé pěny, pak po částech vmícháme sypkou směs a olej. Řídké těsto rozetřeme na připravený plech a pečeme při teplotě 180°C po dobu 12-13 minut. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Mezitím dokončíme krém – do základního nastavovaného krému přimícháme strouhané ořechy, vanilkový cukr a rum. Všechen krém rovnoměrně rozetřeme na zchladlou roládu, svineme ji, pevně zatočíme do alobalu a uložíme alespoň na tři hodiny do chladničky. Na polevu rozpustíme nad párou čokoládu s máslem, odstavíme a vmícháme smetanu. Vychlazenou roládu zbavíme alobalu, potřeme ji zchladlou čokoládovou polevou, obalíme drcenými ořechy a ozdobíme čokoládovými plátky.