VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 5 vajec, 5 vrchovatých lžic krupicového cukru, 4 vrchovaté lžíce hladké mouky, 1 vrchovatá lžíce kakaa, 5 lžic oleje.

Krém: Nastavovaný máslový krém z poloviny dávky a méně než poloviny cukru, půl plechovky Salka-karamel, podle chuti rum nebo karamelový likér.

Ostatní: Kakao na poprášení a koupené karamelové hrudky na ozdobení.

Postup:

Prosátou mouku smícháme s kakaem. Celá vejce ušleháme s krupicovým cukrem do husté světlé pěny. Do vaječné pěny pak po částech opatrně vmícháme sypkou směs a olej. Těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a při 180°C pečeme po dobu 10-12 minut. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Mezitím připravíme krém. Změklé máslo vyšleháme s moučkovým cukrem do pěny a po částech zašleháme vařenou zchladlou kaši. Trochu krému dáme stranou na zdobení a do ostatního vmícháme zkaramelizované Salko a rum. Na piškotový plát rovnoměrně rozetřeme o trochu víc než polovinu karamelového krému. Zbytek odložíme na potření povrchu rolády. Plát podélně svineme, pevně zatočíme do alobalu a uložíme na dvě až tři hodiny do chladničky. Potom roládu vyjmeme z alobalu, povrch potřeme odloženým karamelovým krémem, ozdobíme čistým krémem, poprášíme kakaem a dozdobíme karamelovými hrudkami.