VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 7 malých vajec, 5 mírně navršených lžic třtinového cukru, 3 vrchovaté lžíce strouhaných vlašských ořechů, 2 vrchovaté lžíce hladké mouky, 1 vrchovatá lžíce kakaa, špetka prášku do pečiva, 3-4 lžíce oleje.

Krém: 375 g 31%ní smetany ke šlehání, 100 ml mléka, 1 balíček pudinku bez vaření, lžíce rumu.

Ostatní: Čokoládové plátky, strouhané vlašské ořechy a rum.

Postup:

Prosátou mouku a kakao smícháme s ořechy a práškem do pečiva. Celá vejce a třtinový cukr ušleháme ručním elektrickým šlehačem (stupeň č. 3) do husté světlé pěny. Po částech pak zašleháme (stupeň č. 1) sypkou směs a nakonec vmícháme olej. Těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a v troubě vyhřáté na 180°C pečeme po dobu 15 minut. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout.

Do mísy nalijeme smetanu a mléko, podle návodu přisypáváme pudinkový prášek a šleháme do zhoustnutí, můžeme přidat lžíci rumu. O trochu více než polovinu krému pak rozetřeme na zchladlý piškotový plát, posypeme čokoládovými plátky a svineme roládu. Pevně ji zatočíme do alobalu a uložíme na několik hodin do chladničky. Ztuhlou roládu pokropíme rumem, potřeme zbylým krémem, nahoře posypeme čokoládovými plátky a boky obalíme strouhanými ořechy.