VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Piškot: 5 bílků, špetka soli, 5 vrchovatých lžic krupicového cukru, 5 žloutků, 2 vrchovaté lžíce hladké mouky, 3 vrchovaté lžíce strouhaných vlašských ořechů, špetka prášku do pečiva, 2-3 lžíce oleje.

Náplň: 1 kelímek (215 g) 31%ní smetany ke šlehání a 200 g 40%ní smetany ke šlehání, 2 balíčky ztužovače, 4 balíčky vanilkového cukru, 100 g strouhaných vlašských ořechů.

Dokončení: půlky vlašských ořechů na ozdobení.

Postup:

Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, zašleháme cukr a po jednom přidáme žloutky. Prosátou mouku smícháme s ořechy a práškem do pečiva a po částech vmícháme do vaječné pěny. Nakonec opatrně přimícháme olej. Těsto rozetřeme na plech vyložený suchým papírem na pečení a pečeme při 180°C po dobu 12 minut. Upečený piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Na náplň dotuha ušleháme obě smetany se ztužovačem a vanilkovým cukrem a trochu dáme stranou na zdobení.Do větší části vmícháme vlašské ořechy a zhruba tři pětiny náplně rozetřeme na zchladlý piškot. Podélně svineme roládu, pevně ji zatočíme do alobalu a uložíme na několik hodin do chladničky. Poté roládu zbavíme alobalu, celý povrch potřeme zbylou náplní a nakonec ozdobíme čistou šlehačkou a půlkami vlašských ořechů. Dáme ji znovu do chladničky a pak nakrájíme na silnější plátky.

Poznámka:

Roládu můžeme potřít libovolnou pikantní marmeládou a teprve na ni nanést šlehačkovou náplň.