VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto na jednu roládu: 5 bílků, špetka soli, 5 vrchovatých lžic krupicového cukru, 5 žloutků, 5 mírně navršených lžic hladké mouky, 5 lžic oleje.

Náplň na jednu roládu:300 ml smetany ke šlehání, 1 ztužovač, 2-3 balíčky vanilkového cukru, pikantní marmeláda, čerstvé jahody.

Dokončení: Šlehačka na potření (250 ml smetany, ztužovač a 1 balíček vanilkového cukru), čerstvé jahody, sekané vlašské ořechy nebo čokoládové lupínky.

Postup:

Bílky ušleháme se špetkou soli a po lžících zašleháme krupicový cukr. Sníh musí být pevný. Potom zašleháme po jednom žloutky a po lžících hladkou mouku. Nakonec opatrně vmícháme po jedné lžíci olej. Těsto rozetřeme na plech vyložený suchým papírem na pečení a při 180°C pečeme po dobu asi 12 minut. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Smetanu ušleháme dotuha se ztužovačem a vanilkovým cukrem. Jahody omyjeme, osušíme a nakrájíme na menší kousky (několik necháme stranou na ozdobení). Zchladlý piškotový plát potřeme marmeládou, potom šlehačkou a zhruba do poloviny poklademe jahodami. Roládu po délce stočíme, pevně ji zabalíme do potravinové fólie a uložíme na hodinu do mrazničky nebo na několik hodin do chladničky. Potom roládu potřeme a ozdobíme šlehačkou, kousky jahod a sekanými ořechy nebo čokoládovými lupínky. Necháme vychladit a nakrájíme na silnější plátky.

Poznámka:

Rolády jsem dělala dvě, ale měla jsem málo jahod, tak je v jedné z nich ještě banán.