VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Piškot: 5 bílků, špetka soli, 5 vrchovatých lžic krupicového cukru, 5 žloutků, 3 vrchovaté lžíce strouhaných lískových oříšků, 2 vrchovaté lžíce hladké mouky, 2 lžíce oleje.

Krém: 250 g změklého másla, 1 rovná lžíce moučkového cukru, 500 g lískooříškové pomazánky, 100 g strouhaných lískových oříšků, podle chuti rum.

Dokončení: Celé lískové oříšky a drobné plátky hořké čokolády (koupené).

Postup:

Na krém ušleháme změklé máslo s moučkovým cukrem, po částech zašleháme lískooříškovou pomazánku, přidáme rum a 2 vrchovaté lžíce dáme stranou na zdobení. Do větší části krému přimícháme strouhané lískové oříšky.

Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, zašleháme do něj krupicový cukr a po jednom žloutky. Přidáme mouku se strouhanými lískovými oříšky a nakonec olej. Těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a při 180°C pečeme asi 12 minut. Upečený piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Po zchladnutí plát potřeme asi dvěma třetinami krému, stočíme roládu, zabalíme ji do alobalu a uložíme do chladničky. Jakmile roláda ztuhne, potřeme celý povrch odloženým oříškovým krémem a ozdobíme krémem bez oříšků, plátky čokolády a celými lískovými oříšky.