VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 6 bílků, špetka soli, 120 g krupicového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 6 žloutků, 60 g hladké mouky, špetka prášku do pečiva, 60 g strouhané hořké čokolády, 3 lžíce oleje.
Máslový krém: 150 g změklého másla, 1 rovná lžíce moučkového cukru, 150 g koupené kakaové pomazánky, 3 lžíce rumu.
Ostatní: Olejový sprej na postříkání pečícího papíru, rozpuštěná hořká čokoláda na ozdobení a sekané mandle a oříšky na posypání.

Postup:

Na krém ušleháme máslo a moučkový cukr do pěny, po částech zašleháme kakaovou pomazánku a nakonec vmícháme rum. Asi třetinu krému dáme stranou na potření stočené rolády.
Plech vyložíme papírem na pečení a postříkáme slabou vrstvou oleje ve spreji (není nutné).
Z bílků a špetky soli ušleháme pevný sníh a po částech do něj zašleháme směs krupicového a vanilkového cukru. Vmícháme prosátou mouku s čokoládou a práškem do pečiva a nakonec po lžících olej. Těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a při teplotě 180°C upečeme. Doba pečení asi 12 minut. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Po zchladnutí potřeme plát dvěma třetinami máslového krému, po délce stočíme roládu, zabalíme ji do alobalu a uložíme do chladničky. Jakmile krém uvnitř rolády ztuhne, potřeme celý povrch odloženým krémem a nakonec roládu postříkáme proužky hořké čokolády rozpuštěné ve zdobícím sáčku a roládu posypeme sekanými ořechy a mandlemi.