VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 5 vajec, 2 žloutky, 3 lžíce horké vody, 6 vrchovatých lžic krupicového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 5 mírně navršených lžic hladké mouky, 1 vrchovatá lžíce kakaa, špetka prášku do pečiva.

Krém: 1 kelímek Mascarpone, 1 kelímek 33% smetany ke šlehání, 1 ztužovač, 2 balíčky vanilkového cukru, podle chuti vaječný likér.

Ostatní: Olej ve spreji na postříkání pečícího papíru, 1 lžíce kakaa a rozpuštěná hořká čokoláda na ozdobení.

Postup:

Plech vyložíme papírem na pečení a postříkáme slabou vrstvou oleje ve spreji.

Celá vejce, žloutky a krupicový i vanilkový cukr vyšleháme s horkou vodou ručním elektrickým šlehačem (stupeň č. 3) do husté světlé pěny. Po částech pak zašleháme (stupeň č. 1) nebo ručně vmícháme prosátou mouku s kakaem a práškem do pečiva. Těsto rozetřeme na připravený plech a při teplotě 180°C pečeme po dobu 12 minut. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout.

Na krém ušleháme smetanu s vanilkovým cukrem a ztužovačem, zašleháme Mascarpone a podle chuti vaječný likér. O trochu více než polovinu krému rozetřeme na piškotový plát, svineme roládu, pevně ji zatočíme do alobalu a uložíme na několik hodin do chladničky. Ztuhlou roládu potřeme zbylým krémem, poprášíme kakaem a ozdobíme mřížkou z rozpuštěné čokolády.