VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

250 g polohrubé mouky, 2 rovné lžíce zakysané smetany, 2 žloutky, citrónová kůra, špetka soli a prášku do pečiva, 100 g moučkového cukru, 100 g Hery.

Náplň: 250 g měkkého tvarohu, 50 g moučkového cukru, 150 ml mléka, 1 balíček vanilkového cukru, 1 balíček vanilkového pudinku.

1 lžíce rybízové marmelády, kuličky hroznového vína, sníh ze 2-3 bílků a 60-90 g krupicového cukru, hrst mandlových lupínků. Tuk na vymazání koláčové formy.

 

Koláč s hroznovým vínem

Postup:

Z uvedených surovin vypracujeme na válu těsto a uložíme je asi na dvě hodiny do chladničky. Mezitím si připravíme náplň. Do mísy dáme tvaroh, přidáme moučkový a vanilkový cukr a vlijeme pudink rozmíchaný v mléce. Umícháme polotekutou náplň.

Z odleželého těsta vyválíme kulatou placku a přeneseme ji do vymazané koláčové formy. Okraj těsta povytáhneme, podle potřeby zarovnáme rádlem a střed potřeme rybízovou marmeládou. Dále přijde náplň a kuličky hroznového vína, které klademe v kruzích blízko sebe. Koláč pečeme v troubě vyhřáté na 150-160°C po dobu asi 30 minut. Z bílků a cukru ušleháme pevný sníh, který rozetřeme na upečený koláč, posypeme mandlovými lupínky a dáme do vyhřáté trouby zezlátnout.

 

Koláč s hroznovým vínem

Koláč s hroznovým vínem

Koláč s hroznovým vínem

Koláč s hroznovým vínem

Koláč s hroznovým vínem