VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Velký plech: 750 g drobečků suchého cukroví (převážně linecké a ořechové, popř. i sušenky), 250 g rozpuštěného zchladlého másla (lze použít i zbytky světlých krémů), 250 ml mléka, 50 ml rumu, špetka soli, 3 vejce, 1 lžička citrónové kůry, 1,5 balíčku prášku do pečiva, 1 balíček vanilkového cukru, podle potřeby moučkový cukr.

Mražené maliny, tuk na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu a směs moučkového a vanilkového cukru na posypání upečené bublaniny.

 

Drobečková bublanina s malinami

Postup:

Zbytky cukroví nastrouháme, dáme do mísy a promícháme s prosátým práškem do pečiva. Máslo rozpustíme a necháme zchladnout. V hrnku rozšleháme mléko s rumem a vejci a směs vlijeme do mísy. Přidáme ostatní suroviny (kromě malin), umícháme řidší, ale ne tekuté, těsto a rozetřeme je na vymazaný moukou vysypaný plech. Celý povrch těsta hustě posypeme mraženými malinami a plech vložíme do trouby vyhřáté na 150-160°C. Pečeme 35-40 minut. Upečenou vychladlou bublaninu nakrájíme a posypeme směsí moučkového a vanilkového cukru.

 

Drobečková bublanina s malinami

Poznámka:

Podobný moučník se dá vyrobit, jen když je k dispozici větší množství polámaného nebo zbylého cukroví.

Dělám to tak, že si nepoužité cukroví z různých akcí nastrouhám, uložím do lednice nebo do mrazáku a jakmile mám potřebné množství, něco upeču.

Experiment vyšel, bublanina byla kupodivu docela dobrá.