VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 1 vanička polotučného tvarohu, 2 menší vyzrálé banány, 100 g třtinového cukru, 1 lžička citronové kůry, 5 malých žloutků, 100 g rozpuštěného másla, 250 g polohrubé mouky, půl balíčku prášku do pečiva, 5 bílků, špetka soli a 1 balíček vanilkového cukru.

Ostatní: Rozpuštěné máslo na vymazání a strouhanka na vysypání menšího plechu (24x32 cm), velká plechovka meruněk, dětské piškoty a moučkový cukr na posypání upečeného koláče.

Postup:

Plech vymažeme máslem a vysypeme strouhankou. Meruňky vyklopíme na sítko a necháme okapat. Mouku promícháme s práškem do pečiva. Máslo rozpustíme a necháme zchladnout.

Do mísy dáme třtinový cukr, tvaroh, žloutky, banány nakrájené na kolečka a citrónovou kůru a všechno dobře rozšleháme. Z bílků a špetky soli ušleháme pevný sníh a zašleháme do něj vanilkový cukr. Do tvarohové hmoty pak po částech přidáváme prosátou mouku s práškem do pečiva, rozpuštěné zchladlé máslo a sníh z bílků. Umícháme těsto husté asi jako na lívance a polovinu ho rozetřeme na dno připraveného plechu. Těsto poklademe piškoty, které předtím po jednom namáčíme do šťávy slité z meruňkového kompotu. Na piškoty rozetřeme druhou polovinu těsta a poklademe půlkami kompotovaných meruněk řeznou stranou nahoru. Koláč pečeme v troubě vyhřáté na 170°C po dobu 35 minut dozlatova. Upečený zchladlý koláč pocukrujeme a nakrájíme na malé čtverce podle rozložených meruněk.