VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Tvarohové těsto: 2 žloutky, 100 g moučkového cukru, 150 g měkkého tvarohu z vaničky, 150 g polohrubé mouky, 1 rovná lžička prášku do pečiva, 1 lžička citrónové kůry, 2 bílky, špetka soli, půl balíčku vanilkového cukru, 2 lžíce rumu, 4 lžíce oleje.

Povidlové těsto: 2 žloutky, 100 g moučkového cukru, 100 g švestkových povidel, 150 g polohrubé mouky, 1 rovná lžička prášku do pečiva, půl lžičky mleté skořice, 2 bílky, špetka soli, půl balíčku vanilkového cukru, 2 lžíce rumu, 4 lžíce oleje.

Ostatní: 4-5 hrušek, tuk na vymazání a strouhanka na vysypání koláčové formy, moučkový cukr na posypání upečeného koláče.

Postup:

Větší koláčovou formu vymažeme tukem, vysypeme strouhankou a uložíme do chladničky.

Na tvarohové těsto ušleháme v míse žloutky s moučkovým cukrem do pěny, zašleháme tvaroh a pak po částech vmícháme prosátou mouku s práškem do pečiva, olej, rum a tuhý sníh z bílků ušlehaný se špetkou soli a vanilkovým cukrem. Stejným způsobem vypracujeme povidlové těsto a rozetřeme je na dno koláčové formy. Hrušky oloupeme, zbavíme jádřinců, nakrájíme na dílky a hustě jimi poklademe povidlové těsto. Nahoru pak rozetřeme tvarohovou hmotu. Koláč pečeme v troubě vyhřáté na 170°C po dobu asi 30 minut. Upečený zchladlý koláč pocukrujeme a nakrájíme.

Poznámka:

Přípravu můžeme urychlit tak, že bílky na obě těsta ušleháme dohromady a sníh pak rozdělíme na poloviny a vmícháme do tvarohového a povidlového těsta.