VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 3 žloutky, 250 ml smetany ke šlehání, 6 lžic krupicového cukru, 12 vrchovatých lžic polohrubé mouky, půl lžičky prášku do pečiva, 3 bílky, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, 1 lžička strouhané citrónové kůry, 3 lžíce rozpuštěného másla.

Ostatní: Tuk na vymazání a strouhanka nebo strouhané ořechy na vysypání koláčové formy, čerstvé meruňky a moučkový cukr na posypání upečeného koláče.

Postup:

Koláčovou formu vymažeme tukem, vysypeme strouhankou a uložíme do chladničky. Meruňky omyjeme, osušíme, vypeckujeme a rozkrájíme na čtvrtiny.

Žloutky, krupicový cukr a smetanu dobře rozšleháme. Z bílků a špetky soli ušleháme pevný sníh a zašleháme do něj vanilkový cukr. Do tekuté směsi pak přidáváme střídavě prosátou mouku s práškem do pečiva a sníh z bílků. Nakonec vmícháme citrónovou kůru a rozpuštěné zchladlé máslo. Těsto rozetřeme do připravené koláčové formy, hustě je poklademe meruňkami a dáme péci do trouby vyhřáté na 160°C. Pečeme po dobu 35-40 minut dozlatova. Upečený zchladlý koláč poprášíme moučkovým cukrem.