VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 300 g polohrubé mouky, 1 rovná lžička prášku do perníku, 100 g strouhaných vlašských ořechů, 1 balíček vanilkového cukru, 75 g krupicového cukru, 1 rovná lžička perníkového koření, půl lžičky mleté skořice (není nutné), 100 g másla, 100 g medu, 1 vrchovatá lžička citrónové kůry, 75 ml rumu, 2 vejce, 100-150 ml mléka.

Ostatní: Tuk na vymazání a strouhané vlašské ořechy na vysypání koláčové formy, rumová poleva (moučkový cukr, 1 lžíce horké vody, 2-3 lžíce rumu) a 2 lžíce sekaných vlašských ořechů.

 

Medový perník s ořechy

Postup:

Koláčovou formu vymažeme tukem, vysypeme strouhanými ořechy a uložíme do ledničky.

V hrnku rozpustíme máslo s medem, odstavíme, přidáme citrónovou kůru a necháme trochu zchladnout. Vejce rozšleháme v misce vidličkou.

Do mísy prosejeme mouku s práškem do perníku, přidáme ořechy, cukr a koření, vlijeme rozšlehaná vejce, zchladlé máslo s medem, rum a podle potřeby mléko a všechno dobře promícháme. Polotekuté těsto rozetřeme do připravené koláčové formy a pečeme v troubě vyhřáté na 160°C po dobu 25-30 minut. Upečený koláč necháme zchladnout, pak jej potřeme hustší rumovou polevou a posypeme sekanými ořechy. Jakmile poleva zaschne, nakrájíme koláč na dílky.

 

Medový perník s ořechy

Medový perník s ořechy

Medový perník s ořechy

Medový perník s ořechy

medovy_pernik_s_orechy_6