VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Dvě formy: 12 bílků, špetka soli, 240 g krupicového cukru, 6 vrchovatých lžic hladké mouky, 6 vrchovatých lžic polohrubé mouky, 200 g krájených lískových a vlašských ořechů, 200 g nakrájené hořké čokolády, 200 g nahrubo nasekaného sušeného a kandovaného ovoce, 6 velkých lžic rozpuštěného másla.

Ostatní: Máslo na vymazání a strouhanka na vysypání forem, 200 g rozpuštěné hořké čokolády na potření a griliáš na posypání upečených chlebíčků.

Postup:

Dvě chlebíčkové formy vymažeme máslem, vysypeme strouhankou a uložíme do chladničky.

Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a po částech do něj zašleháme krupicový cukr. Dále po částech přimícháme prosátou hladkou a polohrubou mouku, přidáme krájené ořechy, ovoce a čokoládu a nakonec po lžících rozpuštěné zchladlé máslo. Opatrně promícháme, těsto rozdělíme do připravených forem a urovnáme povrch. Pečeme při 160°C asi 45 minut dočervena. Upečené chlebíčky vyklopíme na kuchyňskou mřížku a necháme je vychladnout. Mezitím si rozpustíme čokoládu a štětcem ji pak naneseme na zchladlé chlebíčky. Shora posypeme griliášem a po ztuhnutí polevy nakrájíme chlebíčky na silnější plátky.