VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Větší forma: 6 bílků, špetka soli, 6 lžic pomerančové šťávy, 250 g krystalového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 1 lžička pomerančové kůry, 6 žloutků, 200 g polohrubé mouky, 150 g strouhaných oloupaných mandlí, 1 lžíce drobně nasekané kandované pomerančové kůry, 1 balíček prášku do pečiva, 125 g rozpuštěného másla.

Tuk na vymazání a strouhanka na vysypání formy, řidší pomerančová poleva na potření a 1 vrchovatá lžíce strouhaných oloupaných mandlí na posypání upečené bábovky.

 

Šlehaná pomerančová bábovka

Postup:

Svaříme vodu s krupicovým a vanilkovým cukrem, pomerančovou kůrou a šťávou. Ze 6 bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, do kterého slabým pramínkem přiléváme a zašleháváme horký cukerný rozvar. Dále zašleháme po jednom 6 žloutků, po částech přidáme mouku promíchanou s práškem do pečiva, mandlemi a kandovanou pomerančovou kůrou a nakonec po troškách opatrně vmícháme rozpuštěné zchladlé máslo. Pečeme zvolna ve vymazané strouhankou vysypané formě při 150°C po dobu 50-60 minut. Upečenou bábovku necháme stát několik minut ve formě, pak ji vyklopíme na kuchyňskou mřížku a po vychladnutí potřeme polevou a posypeme strouhanými mandlemi.

 

Šlehaná pomerančová bábovka