VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 5 menších vajec, 200 g moučkového cukru, 100 g másla, 400 g polohrubé mouky, 1 balíček prášku do pečiva, citronová kůra, 300 g zakysané smetany, šťáva z poloviny citronu, špetka soli, 1 balíček citronového nebo vanilkového cukru, troška mléka.

Ostatní: Rozpuštěné máslo na vymazání a strouhanka na vysypání formy, řidší citronová poleva (citronová šťáva a moučkový cukr) a moučkový cukr na posypání.

Postup:

Formu na bábovku vymažeme máslem, vysypeme strouhankou a uložíme do chladničky. Prosátou mouku smícháme s práškem do pečiva. Máslo rozpustíme a necháme zchladnout.

V míse vyšleháme žloutky s moučkovým cukrem do husté pěny. Z bílků a špetky soli ušleháme pevný sníh a zašleháme do něj citronový nebo vanilkový cukr. Do žloutkového krému pak po částech vmícháme sypkou směs, zakysanou smetanu pokojové teploty, rozpuštěné zchladlé máslo, citronovou kůru a šťávu, mléko a sníh z bílků. Umícháme polotekuté těsto, vlijeme je do připravené formy a rozetřeme od středu ke kraji. Bábovku pečeme při 160°C po dobu 60 minut. Upečenou bábovku necháme stát několik minut ve formě a potom ji překlopíme na kuchyňskou mřížku. Z citronové šťávy a moučkového cukru umícháme řidší polevu, mašlovačkou ji rozetřeme na vršek ještě teplé bábovky a po vychladnutí bábovku přendáme na rovný podnos, poprášíme moučkovým cukrem a nakrájíme.