VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 6 bílků, špetka soli, 240 g krupicového cukru, 6 žloutků, 240 g polohrubé mouky, 120 g strouhaných vlašských ořechů, 60 g jemné bílé strouhanky, 1 balíček prášku do pečiva, 120 g rozpuštěného másla, 120 g citrónového džemu.

Ostatní: Tuk na vymazání a strouhanka na vysypání formy, šťáva z poloviny citrónu rozmíchaná s vrchovatou lžičkou moučkového cukru a moučkový cukr na posypání.

Postup:

Formu na věnec vymažeme tukem, vysypeme strouhankou a uložíme do chladničky. Prosátou mouku smícháme s práškem do pečiva, strouhanými ořechy a strouhankou. Máslo rozpustíme a necháme zchladnout.

Ve větší míse dotuha ušleháme bílky se špetkou soli, zašleháme krupicový cukr a dále po jednom žloutky. Po částech pak střídavě vmícháme sypkou směs, džem a rozpuštěné máslo. Umícháme hustší těsto, vlijeme je do připravené formy a urovnáme povrch. Věnec pečeme při 160-170°C po dobu asi 50 minut. Upečený věnec (zkusíme špejlí) necháme 10 minut vydýchat ve formě, pak jej překlopíme na kuchyňskou mřížku a potřeme citrónovou šťávou s cukrem. Po vychladnutí přendáme věnec na větší rovný talíř, pocukrujeme a nakrájíme.