VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 150 g krupicového cukru, 3 žloutky, 400 g bílého jogurtu, 350 g polohrubé mouky, 30 g pražených kávových zrn v čokoládě, 70 g hořké čokolády, 1 balíček prášku do pečiva, 3 bílky, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, 100 g rozpuštěného másla, 100 ml mléka nebo rumu.

Ostatní: Tuk na vymazání a strouhanka na vysypání formy, moučkový cukr na posypání bábovky.

Postup:

Formu na bábovku vymažeme tukem, vysypeme strouhankou a uložíme do chladničky.

Kávová zrnka a čokoládu pomeleme nebo rozmixujeme a přesejeme přes hrubší sítko. Promícháme s prosátou moukou a práškem do pečiva

Do mísy dáme krupicový cukr, jogurt a žloutky a důkladně rozšleháme. Z bílků a špetky ušleháme pevný sníh a zašleháme do něj vanilkový cukr. Do jogurtové směsi pak po částech přidáme polovinu sypké směsi, všechno rozpuštěné zchladlé máslo a rum nebo mléko a potom druhou polovinu sypké směsi a sníh z bílků. Umícháme polotekuté těsto, přendáme ho do formy na bábovku a urovnáme povrch od středu ke kraji. Bábovku pečeme při 160°C po dobu 60 minut. Upečenou bábovku (zkusíme špejlí) necháme stát asi deset minut ve formě, pak ji překlopíme na kuchyňskou mřížku a po vychladnutí pocukrujeme a nakrájíme.