VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

500 g polohrubé mouky, 70 g moučkového cukru, sůl, vanilkový cukr, citrónová kůra, kvásek z 20 g droždí, 250 ml vlažného mléka, 120 g másla nebo Hery, 1-2 žloutky, 100 g oloupaných strouhaných mandlí.

Meruňková marmeláda, máslová drobenka (70 g másla, 70 g polohrubé mouky, 70 g cukru - můžeme přidat i citrónovou kůru nebo trochu mleté skořice), vejce na potření a moučkový cukr s vanilkou na posypání (není nutný).

 

Kynuté mandlové rohlíčky

Postup:

Změklé máslo umícháme v míse s moučkovým a vanilkovým cukrem, přidáme sůl, citrónovou kůru a vykynutý kvásek. Dále přimícháme mouku a vlažné mléko a vypracujeme těsto, které necháme vykynout. Do vykynutého těsta pak na válu vpracujeme strouhané mandle a hmotu rozdělíme na čtvrtiny. Z jednotlivých dílů vyválíme kruhové placky, rozkrájíme je na osm trojúhelníků, na střed rozetřeme slabou vrstvu marmelády a stočíme rohlíčky. Ty potom potřeme rozšlehaným vejcem, posypeme drobenkou, rozložíme na vymazaný plech a necháme ještě chvíli kynout. Rohlíčky pečeme při 160-170°C asi 25 minut dočervena. Upečené můžeme ještě posypat moučkovým cukrem.