VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Olejové těsto (viz „Tvarohový koláč ..." a „Minizáviny ..."): 1 kg polohrubé mouky, 130 g krupicového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 1 vrchovatá lžička soli, 5 žloutků, 250 ml oleje, 50 ml rumu, 500-600 ml mléka nebo smetany, 1 kostka (42 g) droždí, 1 vrchovatá lžička citrónové kůry.

Ostatní: Mouka na vál, žloutek s trochou krupicového cukru a 2 lžícemi rumu na potření, sezamové semínko na posypání před pečením a moučkový cukr na posypání upečených housek.

 

 Sladké sezamové housky

Postup:

Necháme vzejít kvásek. Do mísy prosejeme mouku, přidáme krupicový a vanilkový cukr, žloutky, olej, rum, sůl, citrónovou kůru, vzešlý kvásek a vlažné mléko a ručně nebo robotem (použila jsem robot) vypracujeme měkké těsto. Mísu přikryjeme utěrkou a těsto necháme na teplém místě vykynout. Vykynuté těsto znovu propracujeme na válu a pak z něho odkrajujeme stejně velké kousky (asi 50 g), z kterých utvoříme bochánky, rozložíme je na plech s papírem na pečení a necháme chvíli kynout. Potom na bochánky opatrně přimáčkneme kulatý kráječ na jablka tak, aby se bochánky neprořízly, potřeme je směsí žloutku s rumem a cukrem a posypeme sezamem. Pečeme v troubě vyhřáté na 180°C po dobu 20-25 minut dočervena. Upečené housky necháme na plechu zchladnout, přendáme je na talíř a pocukrujeme.

 

Sladké sezamové housky

Sladké sezamové housky

Sladké sezamové housky

Inspirace:

Babčiny recepty – „Sezamové houstičky".