VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Čtyři poháry: 750 g oloupaných vykrájených jablek, 200 g tmavého třtinového cukru (můžeme dát více nebo méně, podle druhu jablek), 1 lžíce kandované pomerančové kůry, 75 g zlatých rozinek, 75 g vlašských ořechů, 2 lžíce pomerančové šťávy.

Asi půl balíčku dětských piškotů, vanilkový pudink z 1 balíčku, 500 ml mléka a vrchovaté lžíce cukru, pomerančová šťáva nebo pomerančový likér, 200 ml smetany ke šlehání a 1 lžíce moučkového cukru, hrst sušených brusinek nebo třešní.

 

Jablečné pyré s pudinkem

Postup:

Jablka nakrájíme na menší kousky, vložíme je do kastrolu, prosypeme cukrem a přidáme posekané ořechy, rozinky a nakrájenou pomerančovou kůru. Promícháme a dusíme pod pokličkou asi 15 minut. Kastrol odstavíme, do směsi vmícháme pomerančovou šťávu a necháme vychladnout. Mezitím si uvaříme podle návodu na sáčku vanilkový pudink a rovněž necháme zchladnout. Do pohárů rozdělíme zchladlé jablečné pyré a poklademe je piškoty, které postříkáme pomerančovou šťávou nebo likérem. Nahoru rozetřeme zchladlý pudink. Poháry ozdobíme dotuha ušlehanou smetanou a sušenými brusinkami nebo třešněmi.