VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Dva záviny: 250 g bezlepkové mouky Unimix, 250 g měkkého tvarohu, 200 g Hery, 200 g moučkového cukru, troška soli, 1 lžička citrónové kůry, 1 lžička prášku do pečiva, 1 vejce.

Nádivka: 4 středně velká jablka, 2 lžíce rozinek, 2 lžíce strouhaných a 2 lžíce sekaných vlašských ořechů, 1 balíček vanilkového cukru, 1 rovná lžička mleté skořice.

Rozšlehané vejce na potření syrových a moučkový cukr na posypání upečených závinů.

 

Tvarohový závin s jablky

Postup:

Na vál prosejeme bezlepkovou mouku s práškem do pečiva, přidáme tvaroh, tuk a ostatní suroviny a vypracujeme měkké nelepivé těsto. Zabalíme je do fólie a uložíme alespoň na hodinu do chladničky. Mezitím si oloupeme a vykrájíme jablka. Odpočaté těsto rozdělíme na poloviny, z každé vyválíme obdélníkový plát a posypeme jej polovinou strouhaných ořechů. Připravená jablka nakrájíme na drobné kousky (nebo nastrouháme) a polovinu rovnoměrně rozložíme na každý plát těsta. Jablka na obou plátech těsta posypeme polovinou rozinek, sekaných ořechů, vanilkového cukru a skořice. Stočíme záviny a přeneseme je na plech s papírem na pečení. Záviny potřeme rozšlehaným vejcem a propícháme vidličkou. Plech se záviny vložíme do trouby vyhřáté na 180°C a pečeme je po dobu 25-30 minut dočervena. Asi po 20 minutách teplotu snížíme na 160°C. Upečené zchladlé záviny pak pocukrujeme a nakrájíme na silnější šikmé plátky.

 

Tvarohový závin s jablky

Tvarohový závin s jablky

Tvarohový závin s jablky