VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

100 g bezlepkové mouky Unimix, 100 g měkkého tvarohu, 75 g Hery nebo másla, 75 g moučkového cukru, špetka soli, půl balíčku vanilkového cukru, 1 rovná lžička citrónové kůry, půl lžičky prášku do pečiva, 1 žloutek.

Asi 100 g rynglové nebo meruňkové marmelády, několik čerstvých švestek, tuk na vymazání a strouhané ořechy na vysypání koláčové formy. Moučkový cukr na posypání koláče.

 

Tvarohový koláč se švestkami

Postup:

Máslo třeme s moučkovým a vanilkovým cukrem, solí a žloutkem do pěny, přimícháme tvaroh, sůl a citrónovou kůru. Na vál prosejeme bezlepkovou mouku s práškem do pečiva, přidáme k ní tvarohovou hmotu a vypracujeme měkké nelepivé těsto. Asi čtvrtinu těsta oddělíme, zabalíme do fólie a uložíme na půl hodiny do mrazničky. Zbytek těsta rovněž zabalíme do fólie a uložíme na hodinu do chladničky. Odpočaté těsto rozválíme do kruhu, přeneseme do koláčové formy a po obvodu vytáhneme okraj. Celou plochu potřeme rynglovou marmeládou a hustě poklademe půlkami vypeckovaných švestek. Odloženou ztuhlou čtvrtinu těsta nastrouháme na hrubém struhadle a posypeme povrch koláče. Koláč pečeme v troubě vyhřáté na 160°C po dobu přibližně 25 minut. Upečený koláč necháme zchladnout a pocukrujeme.

 

Tvarohový koláč se švestkami

Tvarohový koláč se švestkami

Tvarohový koláč se švestkami

Tvarohový koláč se švestkami