VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

250 g bezlepkových (amarantových) piškotů, 1 balíček vanilkového pudinku, 1 balíček čokoládového pudinku, 800 ml mléka, 6 lžic krupicového cukru, rum.

250 ml smetany ke šlehání, 1 rovná lžíce moučkového cukru, asi 50 g hořké čokolády, čokoládové cukrářské zdobení – dvoubarevné mašličky.

 

Nepečený pudinkový dortík

Postup:

Nejprve si uvaříme vanilkový a čokoládový pudink. 300 ml mléka se 3 lžícemi krupicového cukru přivedeme k varu, ve 100 ml mléka rozmícháme vanilkový pudink a za stálého míchání přiléváme do vroucí směsi. Povaříme do zhoustnutí a necháme vychladit. Stejným způsobem připravíme čokoládový pudink.

Menší dortovou formu vyložíme potravinovou fólií, na dno rozložíme piškoty, pokapeme je rumem a zalijeme vanilkovým pudinkem. Postup s vanilkovým pudinkem opakujeme ještě jednou a potom pokračujeme s čokoládovým pudinkem. Poslední vrstva budou piškoty bez rumu. Formu přikryjeme a uložíme aspoň na 24 hodiny do chladničky. Po této době korpus překlopíme na rovný podnos, celý potřeme dotuha ušlehanou smetanou, bok potáhneme nakrájenou čokoládou a dozdobíme šlehačkou a čokoládovými mašličkami.

 

Nepečený pudinkový dortík

Nepečený pudinkový dortík

Nepečený pudinkový dortík