VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

240 g suché bezlepkové směsi, 120 g másla, 1 žloutek, špetka prášku do pečiva půl lžičky citrónové kůry. Bezlepková směs nebo kukuřičný škrob na rozválení těsta.

Náplň: 2 středně velká nakyslá jablka, asi 100 ml vody, 1 balíček vanilkového pudinku, půl balíčku skořicového cukru. Polovina balíčku (60 g) amarantových piškotů.

Posyp: 60 g amarantových piškotů, 60 g vlašských ořechů, půl balíčku skořicového cukru.

Tuk na vymazání a strouhané ořechy na vysypání kulaté koláčové formy, rozpuštěné máslo na pokapání před pečením a moučkový cukr na posypání upečeného koláče.

 

Jablečný koláč s piškoty

Postup:

Na válu zpracujeme bezlepkovou směs s práškem do pečiva, máslem, žloutkem a citrónovou kůrou v měkké těsto. Zabalíme je do fólie a uložíme asi na hodinu do chladničky. Jablka nastrouháme, přidáme k nim pudink rozmíchaný ve vodě a půl balíčku skořicového cukru. Ořechy a polovinu piškotů ustrouháme, promícháme a přidáme druhou polovinu skořicového cukru. Z vychlazeného těsta vyválíme kulatou placku, přeneseme ji do připravené formy a po obvodu povytáhneme, aby se utvořil vyšší okraj. Na celou plochu rozložíme piškoty a potřeme je jablečnou směsí. Celý povrch posypeme ořechovou směsí a hodně pokapeme rozpuštěným máslem. Formu s koláčem vložíme do trouby vyhřáté na 160°C a pečeme po dobu 20-25 minut. Upečený horký koláč ihned posypeme moučkovým cukrem, aby se na povrchu vytvořila krusta.

 

Jablečný koláč s piškoty

Jablečný koláč s piškoty

Jablečný koláč s piškoty