VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Korpus: 8 žloutků, 160 g moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 200 g strouhaných vlašských ořechů, 100 g piškotových nebo sušenkových drobečků a sníh z 8 bílků se špetkou soli.

Nádivka: 150 g másla, 150 g moučkového cukru, 200 g strouhaných vlašských ořechů, 2 lžíce meruňkové marmelády, 100 g piškotů namočených v rumu, další rum podle chuti.

Další suroviny: meruňková marmeláda (část propasírujeme na potření povrchu dortu), rum, cukrářská potahovací hmota a ozdoby.

  

Svatební dort ořechový 

Postup:

Žloutky šleháme s moučkovým a vanilkovým cukrem do pěny. Strouhané ořechy promícháme s piškotovými drobečky. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a spolu s ořechy a piškoty po částech přimícháme do žloutkového krému. Těsto vylijeme do vymazané, strouhankou vysypané kulaté dortové formy a pečeme při 160°C po dobu asi 40 minut. Upečený korpus necháme chvíli ve formě a pak jej vyklopíme na kuchyňskou mřížku. Necháme dobře zchladnout, nejlépe přes noc. Druhý den dort jednou prořízneme, spodní část pokapeme rumem, potřeme meruňkovou marmeládou a silnou vrstvou ořechové hmoty. Přiklopíme horní část, přimáčkneme a po obvodu zarovnáme zbytkem ořechové hmoty. Potom dort mírně zatížíme a uložíme asi na 2 hodiny do chladničky. Vychlazený dort celý potřeme propasírovanou marmeládou, potáhneme cukrářskou hmotou a ozdobíme.