VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Korpus: 9 bílků, špetka soli, 150 g krupicového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 9 žloutků, 50 g polohrubé mouky, 90 g bílé strouhanky, 90 g strouhaných lískových oříšků.

Dále: Nastavovaný máslový krém z 1,5 dávky, do dvou třetin krému je přidáno 100 g strouhaných lískových oříšků a rum podle chuti, do zbylé třetiny je přidána 1 lžíce kakaa a rum.

Rybízová marmeláda, rum, rozpuštěná čokoláda, marcipánové růžičky, lístky a číslice, gelové barvy, máslo na vymazání a strouhané oříšky na vysypání formy.

 

Oříškový košík

Postup:

Z bílků a špetky soli ušleháme pevný sníh, po částech do něj zašleháme krupicový a vanilkový cukr a po jednom přimícháme žloutky. Mouku, oříšky a strouhanku smícháme dohromady a přidáme k vaječné hmotě. Pečeme při 150°C ve formě vymazané máslem a vysypané strouhanými oříšky po dobu 50-60 minut. Upečený vychladlý korpus dvakrát prořízneme, pokropíme rumem a potřeme rybízovou marmeládou a krémem s oříšky. Zboku potřeme dort rozpuštěnou čokoládou a vrchní část ozdobíme kakaovým krémem a marcipánem.