VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Korpus: 120 g másla, 200 g krupicového cukru, 5 žloutků, 100 g oloupaných strouhaných mandlí, 5 bílků, špetka soli, 100 g polohrubé mouky, máslo na vymazání a strouhanka na vysypání formy.

Krém: Nastavovaný máslový krém s kakaem (asi třetinu čistého krému odložíme na zdobení a do zbytku přimícháme 20 g tmavého kakaa)

Dále: Rybízová marmeláda, rum, 150 g marcipánu, lžička tmavého kakaa, potravinářská barva, 2 lžíce strouhané čokolády na vaření, 100 g mandlových lupínků, čokoládové číslice (koupené).

 

Mramorový dort mandlový

Postup:

Máslo šleháme s krupicovým cukrem a žloutky do pěny. Přidáme strouhané mandle. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a po částech, střídavě s moukou, přimícháme do máslového krému. Těsto rozetřeme do máslem vymazané a strouhankou vysypané dortové formy. Pečeme při 150-160°C asi 60 minut. Upečený korpus vyklopíme na mřížku a necháme vychladnout. Vychladlý korpus dvakrát prořízneme, pokropíme rumem a potřeme marmeládou a kakaovým krémem. Krémem potřeme i celý povrch dortu, bok potáhneme mandlovými lupínky a necháme ztuhnout. Větší část marcipánu propracujeme s kakaem tak, aby vypadal jako mramor, rozválíme, vykrojíme z něj přiměřeně velkou kruhovou placku, položíme ji na dort a uhladíme. Nakonec dort ozdobíme krémem, strouhanou čokoládou a marcipánovými kytičkami.