VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Korpus: 10 žloutků, 200 g moučkového cukru, 5 lžic horké vody, 2 vrchovaté lžíce rybízové marmelády, 200 g strouhaných vlašských ořechů, 100 g strouhaných piškotů, 50 g hladké mouky, 1 rovná lžička prášku do pečiva, špetka soli, sníh z 10 bílků, 1 balíček vanilkového cukru, 100 g rozpuštěného zchladlého másla.

Tuk na vymazání a strouhanka na vysypání dortové formy.

Krém: Nastavovaný máslový krém z jedné dávky (kaše: 250 ml mléka, 2 vrchovaté lžíce krupicového cukru, 2 vrchovaté lžíce polohrubé mouky; máslový krém: 250 g másla, 125 g moučkového cukru), 200 g strouhaných vlašských ořechů, podle chuti rum.

Dokončení: Rum na postříkání korpusu, 4 lžíce jahodového džemu, strouhané vlašské ořechy na obalení boku, 250 ml smetany ke šlehání (rama cremefine ušlehaná se 2 balíčky vanilkového cukru a 1 balíčkem ztužovače) a čokoládová rýže na ozdobení.

 

Narozeninový ořechový dort

Postup:

Žloutky ušleháme s moučkovým cukrem a horkou vodou do husté pěny a zašleháme propasírovanou rybízovou marmeládu. Hladkou mouku promícháme se strouhanými ořechy, piškoty a práškem do pečiva. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, zašleháme do něj vanilkový cukr a spolu se sypkou směsí po částech zamícháme do žloutkové hmoty. Nakonec po troškách vmícháme rozpuštěné zchladlé máslo.

Korpus pečeme při 150-160°C po dobu 60-70 minut. Necháme vychladnout a mezitím si připravíme ořechový krém. Asi třetinu krému dáme stranou na potření povrchu dortu. Zchladlý korpus dvakrát prořízneme, postříkáme rumem, promažeme propasírovaným jahodovým džemem a krémem a sestavíme. Celý povrch dortu pak potřeme odloženým krémem a bok obalíme strouhanými ořechy. Korpus uložíme asi na dvě hodiny do chladničky, připravíme si šlehačku na zdobení a dort dokončíme.

 

Narozeninový ořechový dort

Narozeninový ořechový dort

Narozeninový ořechový dort

Narozeninový ořechový dort

Narozeninový ořechový dort

Narozeninový ořechový dort

Narozeninový ořechový dort

Narozeninový ořechový dort