VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

450 g hladké mouky, 120 g moučkového cukru, 2 vejce, 50 g tuku Hera, 100 g medu, jedna vrchovatá lžička jedlé sody, jedna lžička směsi koření do perníku, citrónová kůra.

Náplň: 100 g strouhaných vlašských ořechů, 1 žloutek, 100 g moučkového cukru, 1 lžíce rybízové marmelády, 2 lžíce rumu - vypracujeme tužší hmotu.

Řidší citrónová poleva na potření vajíček a hustší poleva na ozdobení.

 

Perníková vajíčka plněná

Postup:

Mouku, cukr, sodu, koření a citrónovou kůru smícháme v míse. V rozehřátém zchladlém tuku rozšleháme tekutý med a vejce, vlijeme do sypké směsi, dobře promícháme a nakonec ještě důkladně propracujeme na válu. Těsto zabalíme do potravinové fólie a necháme alespoň hodinu v chladnu odpočinout. Potom vyválíme slabý plát a vykrájíme malá vajíčka, která upečeme na obrácených formičkách na ořechy. Formičky předem potřeme máslem a poprášíme moukou. Pečeme při 170°C asi 10 minut. Vypouklá vajíčka necháme zchladnout a pak je slepíme po dvou ořechovou náplní. Slepená vajíčka potíráme řídkou polevou nejprve z jedné strany a po zaschnutí i z druhé strany. Nakonec vajíčka ozdobíme hustou polevou (na spoji a horní stranu).

Rada:

Před slepováním spodky vajíček zarovnáme na jemném struhadle, lépe se pak spojí.