VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

 

Linecké těsto: 210 g hladké mouky, 140 g másla z Vysočiny, 70 g moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, kůra a šťáva z poloviny citronu, 2 žloutky (z domácích vajec z Vysočiny) a špetka soli.

Ořechová hmota: 250 g červených vlašských ořechů (vypěstovaných na Vysočině), 50 g másla z Vysočiny, 50 g moučkového cukru, 100 g piškotů, 1 žloutek (z domácího vejce z Vysočiny), půl lžičky mleté skořice, podle chuti rum.

Dále: Rybízová marmeláda na slepení (z rybízu vypěstovaného na Vysočině), hustá citrónová poleva a kousky sušených třešní na ozdobu.

Postup:

 Na válu vypracujeme těsto, zabalíme je do fólie a necháme minimálně hodinu v chladnu odpočinout.

Mezitím si připravíme ořechovou hmotu. Ořechy a piškoty nastrouháme, máslo umícháme s moučkovým cukrem a žloutkem do pěny, přidáme ostatní suroviny a vypracujeme tužší hmotu. Necháme ji vychladit.

Z odleželého těsta vyválíme plát silný asi 3 mm a vykrájíme ozdobné hvězdičky. Pečeme je na plechu s papírem na pečení při 170°C po dobu 7 minut. Upečené hvězdičky necháme zchladnout. Ořechovou hmotu rozválíme mezi fóliemi na sílu 3 mm a vykrájíme menší jednoduché hvězdičky. Pečené linecké hvězdičky slepíme s nepečenými ořechovými rybízovou marmeládou, nahoru kápneme trochu husté citrónové polevy a ozdobíme kouskem sušené třešně.

 

Citrónové hvězdičky z Vysočiny