VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

350 g hladké mouky, 2 balíčky čokoládového pudinku, 250 g Hery, 1 vrchovatá lžíce kakaa, 130 g moučkového cukru, 3 lžíce čokoládového likéru, špetka soli, 3 žloutky, špetka mleté skořice, 1 balíček vanilkového cukru.

Vanilkový krém: 400 ml mléka, 1 lžíce moučkového cukru, 1 balíček vanilkového pudinku, 250 g másla, 125 g moučkového cukru, podle chuti rum.

Bílá poleva a sušené třešně na ozdobu.

 

Pudinkové kytičky s vanilkovým krémem

Postup:

Na krém uvaříme pudinkovou kaši a necháme ji vychladnout. Máslo umícháme se 125 g moučkového cukru, po částech vmícháme zchladlou kaši a potom přidáme podle chuti rum.

Z uvedených surovin vypracujeme na válu těsto, zabalíme je do fólie a uložíme na 2 hodiny do chladničky. Odpočaté těsto pak rozválíme na sílu 2-3 mm a vykrájíme kytičky. Pečeme je při 170°C po dobu asi 7 minut na plechu vyloženém papírem na pečení. Na polovinu upečených zchladlých kytiček nastříkáme cukrářským sáčkem s ozdobnou špičkou hvězdičky krému a po dvou slepíme se zbylými kytičkami. Slepené kytičky uložíme asi na dvě hodiny do chladničky, pak je přelijeme bílou polevou a ozdobíme sušenými třešněmi.