VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 250 g hladké mouky, 100 g moučkového cukru, 100 g strouhané hořké čokolády, špetka soli, 150 g másla, 3 žloutky, špetka kardamomu.

Krém: 100 g másla, troška moučkového cukru, 150 g změklé hořké čokolády, půl lžičky mleté zrnkové kávy a podle chuti rum nebo kávový likér.

Dokončení: Rozpuštěná hořká čokoláda, bílá poleva a zrnka pražené kávy v čokoládě na ozdobení.

Postup:

Na válu vypracujeme z uvedených surovin měkké těsto, zabalíme je do fólie a necháme minimálně dvě hodiny v chladnu odpočinout. Potom z těsta vyválíme plát silný 2-3 mm a vykrájíme rozetky. Pečeme je na plechu s papírem na pečení při 170°C po dobu 8-9 minut.

Na krém vyšleháme máslo s moučkovým cukrem, zašleháme změklou čokoládu a nakonec kávu a rum nebo likér. Upečené zchladlé rozetky slepujeme po dvou krémem nastříkaným prořezávanou cukrářskou špičkou. Slepené cukroví uložíme do chladničky a necháme krém ztuhnout. Mezitím si rozpustíme čokoládu a polevu. Vychlazené rozetky postupně namáčíme svrchu do čokoládové polevy, doprostřed nastříkáme pomocí cukrářského sáčku se zatavenou špičkou spirálku bílé polevy a zdobíme kávovými zrnky v čokoládě.

 

Tácek s vánočním cukrovím