VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 200 g hladké mouky, 50 g strouhaných oloupaných mandlí, 50 g škrobové moučky, 100 g másla, 1 lžička citrónové kůry, špetka soli, 3 žloutky, 100 g moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru.

Náplň: 2 vejce, 100 g másla, 80 g krupicového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 70 g strouhaných oloupaných mandlí, 30 g bílé strouhanky, 1 lžíce citrónové šťávy, 1 lžička citrónové kůry, 1 vrchovatá lžíce polohrubé mouky, špetka mleté skořice, 1 lžíce rumu.

Ostatní: Mouka na vál, rozšlehané vejce na potření před pečením a moučkový cukr na posypání upečených košíčků.

 

Mandlové košíčky s křížkem

Postup:

Z uvedených surovin vypracujeme na válu vláčné těsto, zabalíme je do potravinové fólie a necháme asi hodinu v chladničce odpočinout.

Mezitím připravíme náplň. Celá vejce ušleháme se změklým máslem a krupicovým i vanilkovým cukrem do pěny. Potom vmícháme mouku promíchanou se strouhankou, mandlemi a skořicí a nakonec přidáme rum a citrónovou kůru a šťávu.

Odleželé těsto rozválíme na pomoučněném válu, vykrájíme přiměřeně velké kulaté tvary, vtlačíme je zlehka do suchých formiček na košíčky, dovnitř vložíme trochu náplně (při pečení se vyfoukne a ztuhne) a na ni položíme křížem tenké válečky těsta, které potřeme rozšlehaným vejcem. Pečeme při 160°C po dobu 15 minut. Upečené košíčky necháme ve formičkách zchladnout, potom je opatrně vyjmeme, vyrovnáme na mísu nebo talíř a pocukrujeme.

Zdroj:

M. Janků-Sandtnerová – Česká kuchařka ... upraveno.