VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 450 g hladké mouky, 120 g moučkového cukru, 1 lžíce tmavého kakaa, 2 vejce, 100 g tekutého medu, 50 rozpuštěného másla, 1 lžička perníkového koření (směs), 1 lžička jedlé sody.

Náplň: 150 g švestkových povidel, 150 g strouhaných vlašských ořechů, půl lžičky mleté skořice, podle chuti moučkový cukr a rum.

Ostatní: Čokoládová poleva a půlky vlašských ořechů na ozdobení.

 

Dortíčky s povidlovou náplní

Postup:

Na náplň smícháme v kastrolku povidlí s ořechy a moučkovým cukrem a krátce podusíme. Potom kastrolek odstavíme a do směsi vmícháme skořici a rum.

Mouku, cukr, sodu, kakao a koření smícháme v míse. V rozehřátém zchladlém tuku rozšleháme tekutý med a vejce, vlijeme do sypké směsi, dobře promícháme a nakonec ještě důkladně propracujeme na válu. Těsto zabalíme do potravinové fólie, necháme je přes noc odpočinout v chladničce. Z vychlazeného těsta pak vyválíme plát o síle 2 mm a vykrájíme ozoubkovaná kolečka, která pečeme na plechu vyloženém pečícím papírem asi 7 minut při teplotě 180°C. Upečená zchladlá kolečka slepíme po dvou připravenou náplní, uložíme je asi na dvě hodiny do chladničky, a pak je svrchu namáčíme do čokoládové polevy a zdobíme půlkami vlašských ořechů. Po ztuhnutí polevy ještě můžeme dortíčky dozdobit proužky rozpuštěné čokolády.