VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

280 g hladké mouky, 180 g másla nebo Hery, 2 žloutky, špetka soli, 2 lžíce citrónové šťávy, 1 rovná lžička prášku do pečiva.

Náplň: 100 g změklé hořké dia čokolády, 150 g strouhaných vlašských ořechů, 150 g strouhaných dia piškotů nebo suchého dia cukroví, 1-2 vrchovaté lžíce nastavovaného dia krému (zbytek), několik kapek rumové tresti.

Rozpuštěná hořká dia čokoláda na vytření košíčků, dia marmeláda lesní směs do košíčků, strouhané vlašské ořechy na obalení a sušené ovoce goji na ozdobení, papírové košíčky.

 

Košíčky s ořechovo mandlovou náplní dia

Postup:

Na náplň smícháme všechny uvedené suroviny, vypracujeme hustou hmotu a uložíme ji na chladné místo.

Na vál prosejeme mouku s práškem do pečiva, přidáme ostatní suroviny, vypracujeme těsto a necháme je v chladnu odpočinout. Těsto pak rozválíme na sílu 2 mm a vykrájíme potřebně velká kolečka, která vložíme do suchých formiček na košíčky. Pečeme je v troubě vyhřáté na 170°C po dobu 7-8 minut. Košíčky opatrně vyndáme z formiček až po vychladnutí. Vnitřek košíčků vytřeme rozpuštěnou čokoládou, necháme ji ztuhnout a potom na dno položíme kousek marmelády. Dále košíčky naplníme připravenou ořechovou hmotou tak, aby vznikl kopeček, ten obalíme strouhanými ořechy a doprostřed zapíchneme pro oživení goji. Nakonec vložíme cukroví do papírových košíčků.