VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

250 g hladké mouky, 2 rovné lžíce Fruktózy, špetka soli, 1 vejce, 125 g másla nebo Hery, 2 rovné lžíce kakaa, 50 g strouhaných oloupaných mandlí, 2 lžíce bílého jogurtu.

Náplň: 1 velké čerstvé mango, 100 g strouhaných oloupaných mandlí, 1 balíček želatiny v prášku, 150 g meruňkové dia marmelády, voda podle potřeby.

Rozpuštěná hořká dia čokoláda na vytření košíčků a polití, kousky sušených meruněk na ozdobení a papírové košíčky.

 

Košíčky s meruňkovo mangovou náplní dia

Postup:

Nejdříve si připravíme náplň. Mango oloupeme, vypeckujeme a dužninu nakrájíme na malé kousky, které vložíme do rendlíku, zalijeme troškou vody a za občasného míchání rozvaříme. Želatinu zalijeme trochou vody a necháme asi 10 minut bobtnat. K rozvařenému mangu přidáme meruňkovou marmeládu, směs přivedeme k varu, vlijeme želatinu a znovu přivedeme k varu. Rendlík odstavíme, přimícháme mandle a náplň necháme za občasného míchání vychladnout.

Z uvedených surovin vypracujeme na válu měkké těsto a necháme je v chladnu odležet. Těsto pak rozválíme na pomoučněném válu na sílu 2 mm, vykrájíme kolečka a vložíme je do suchých formiček na košíčky. Pečeme v troubě vyhřáté na 170°C po dobu 8 minut. Upečené košíčky necháme ve formičkách zchladnout, potom je opatrně vyjmeme a vnitřek vytřeme rozpuštěnou čokoládou. Jakmile čokoláda ztuhne, naplníme košíčky po okraj připravenou nádivkou, kterou ještě po obvodu zalijeme čokoládou. Zdobení dokončíme kouskem sušené meruňky. Nakonec vložíme cukroví do papírových košíčků.

Zdroj:

Časopis "Žena a kuchyně" - upraveno.