VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 250 g jemné žitné mouky, 125 g másla, špetka soli, 1 vrchovatá lžička sladidla Clara, 1 vrchovatá lžička citrónové kůry, 1 rovná lžička mleté skořice, 1 vejce, 1 žloutek, 2 lžíce mléka.

Krém: Nastavovaný máslový krém (asi půl dávky), 1 vrchovatá lžíce strouhané dia mléčné čokolády, 1 vrchovatá lžíce strouhaných vlašských ořechů, půl lžičky mleté skořice, několik kapek vanilkové tresti.

Dokončení: Rozpuštěná hořká dia čokoláda a sušené brusinky na ozdobení.

Postup:

Na vál prosejeme mouku, přidáme ostatní suroviny a vypracujeme měkké těsto. Zabalíme je do fólie a uložíme asi na 2 hodiny do chladničky. Potom těsto rozválíme na sílu 2-3 mm a vykrájíme kytičky. Menší formičkou otiskneme na vykrájené kytičky obrys tak, aby byl dost hluboký, ale těsto zůstalo pohromadě. Pečeme na plechu s pečícím papírem při 170°C po dobu 7 minut. Upečené zchladlé kytičky slepíme po dvou hvězdičkou krému a obrys vytlačené kytičky obkreslíme rozpuštěnou čokoládou pomocí igelitového sáčku se zatavenou tryskou. Na střed kytičky pak kápneme trošku čokolády a položíme do ní sušenou brusinku.