VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

 

Rozpočet:

Těsto: 100 g ovesných vloček, 150 g hladké mouky, špetka prášku do pečiva, špetka soli, 150 g másla, 1 rovná lžička mleté skořice, 1 vrchovatá lžička sladidla Clara, 3 žloutky 1 lžíce mléka.

Náplň: Nastavovaný máslový krém dia (na kaši: 250 ml mléka, 2 vrchovaté lžíce polohrubé mouky a 1 vrchovatá lžička sladidla Clara; 250 g másla a 1 vrchovatá lžička sladidla Clara) s citrónovou trestí a dia marmeláda lesní směs.

Na dokončení: Rozpuštěná a strouhaná hořká dia čokoláda.

Postup:

Ovesné vločky rozdrtíme na válu válečkem, přidáme k nim mouku a ostatní suroviny a vypracujeme měkké nelepivé těsto. Těsto zabalíme do potravinové fólie, uložíme do chladničky a připravíme si krém. Odleželé těsto pak rozdělíme na čtvrtiny, z každé vyválíme váleček a nakrájíme jej na stejně velké dílky. Z kousků těsta utvoříme kuličky, rozložíme je na plech s papírem na pečení, mírně je zploštíme a opatrně do nich vyhloubíme důlek obráceným koncem vařečky. Koláčky pečeme v troubě vyhřáté na 160°C po dobu 15 minut. Důlky upečených zchladlých koláčků naplníme marmeládou a nahoru stříkneme ozdobnou špičkou hvězdičku krému. Takto připravené koláčky uložíme do chladničky. Rozpustíme a nastrouháme čokoládu. Vychlazené koláčky pak svrchu namáčíme v tekuté vlažné čokoládě a obalujeme ve strouhané čokoládě.