VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 300 g špaldové mouky, 2 vejce, 150 g Hery, 2 rovné lžičky sladidla FAN, špetka soli, půl lžičky mleté skořice, špetka zázvoru a tlučeného hřebíčku.

Krém: Základní nastavovaný krém dia (250 ml mléka, 2 vrchovaté lžíce polohrubé mouky, 1 rovná lžíce sladidla FAN – uvaříme kaši; 250 g másla, troška sladidla FAN – ušleháme a vmícháme zchladlou kaši), rumová tresť.

Ostatní: Mouka na vál, středy ze špaldových kroužků, rozpuštěná hořká dia čokoláda s kouskem Omegy a sezamové semínko na posypání.

 

Kořeněné špaldové dortíky dia

Postup:

Na vál prosejeme mouku, přidáme ostatní suroviny a vypracujeme měkké těsto. Zabalíme je do fólie a necháme nejméně dvě hodiny v chladničce odpočinout. Potom těsto rozválíme na sílu 2-3 mm, vykrájíme středně velká kolečka a rozložíme je na plech s papírem na pečení. Pečeme v troubě vyhřáté na 180°C po dobu 8 minut. Upečená kolečka necháme na plechu zchladnout a mezitím si připravíme krém. Ze základního nastavovaného krému odebereme potřebné množství a vmícháme několik kapek rumové tresti. Na zchladlá kolečka stříkneme hvězdičky krému a do nich posadíme středy ze špaldových kroužků. Takto připravené cukroví uložíme asi na dvě hodiny do chladničky. Nad párou rozpustíme hořkou čokoládu s kouskem Omegy, necháme ji trošku zchladnout a potom v ní svrchu namáčíme vychlazené dortíky. Namáčíme po jednom kousku a ihned sypeme sezamovým semínkem, protože čokoláda rychle ztuhne.

 

Kořeněné špaldové dortíky dia

Kořeněné špaldové dortíky dia

Kořeněné špaldové dortíky dia

Kořeněné špaldové dortíky dia

Kořeněné špaldové dortíky dia

Kořeněné špaldové dortíky dia